Kolonohydroterapia (črevná sprcha)

Môžeme pravidelne cvičiť a primerane sa stravovať, ak naše trávenie nie je v poriadku. Kľúč ku zdravému telu sa ukrýva v našom vnútri - v črevách, ktoré by mali fungovať ako hodinky. Doprajte im očistu v podobe delikátnej črevnej sprchy. Odvďačia sa vám novou energiou, zdravým telom po celý rok a váhou, ktorá pôjde dole tak, ako si želáte. A vedeli ste, že táto procedúra je úplne bezbolestná?

"Prevencia je lacnejšia ako liečba."

Pri nesprávnych stravovacích návykoch sa premnožia hnilobné baktérií v našom č r e v e . Spôsobujú poruchy trávenia a produkujú toxické látky škodiace každej našej b u n k e. Hnilobné pochody a nedostatok vlákniny sú príčinou mnohých našich problémov. Nastáva samootrávenie organizmu , ktorého dôsledkom je : zápcha , bolenie hlavy , brucha , chrbtice, kĺbov , únava , podráždenosť , zväčšenie a vydutie brucha , zlyhávanie imunity, kožné Akné a neschopnosť koncentrácie.

Hydroterapia hrubého čreva

Čo je hrubé črevo? Tiež známe ako „ hrubé črevo“, hrubé črevo je koncovou časťou tráviaceho systému, kratšou a väčšou ako priemer tenkého čreva. Hrubé črevo predstavuje základnú časť trávenia a základnú zložku blaha jednotlivca, a to natoľko, že sa tomuto orgánu musí venovať určitý typ liečby, známej ako hydroterapia hrubého čreva.

Pozostáva z druhu vnútorného umývania, ktoré pomáha hrubému črevu zbaviť sa plynu, nahromadeného fekálneho materiálu, usadenín hlienu a odpadu. 

Hydrokolonterapia je technika, ktorú odporúča konvenčná medicína aj netradičná medicína, ako aj naturopatia. Podporovatelia tejto terapie ju považujú za oveľa účinnejšiu ako jednoduchý enteroclisma (klystír) v tom, že hrubé črevo je liečené ako celok, od konečníka až po slepého, zatiaľ čo voda nie je zachovaná.

Sú teda látky prítomné v hrubom čreve škodlivé? Baktérie (parazity) prítomné v čreve sú schopné produkovať enormné množstvá toxického materiálu (metanol, propanol, butanol, amoniak, metán, scatol, putrescín, kadaverín, indol atď.). Tento typ látky sa spravidla vylučuje, ale v podmienkach zmenenej rovnováhy je možné, že sa spustí reabsorpcia tej istej látky, čo vedie k stavu intoxikácie a tým k fyzickému nepohodlia.

Aké sú teda priaznivé účinky hydroterapie hrubého čreva?

Premývanie čriev je metóda, ktorá vychádza z tradície staroindickej medicíny. Očista hrubého čreva sa dnes veľmi elegantne prevádza metódou , ktorú nazývame č r e v n á s p r c h a / C o l o n w a s h /.
Táto veľmi úspešná metóda pochádza z USA a zásluhou aj našej firmy ju môžu poznať klienti z Východného Slovenska. Kým bežný výplach pôsobí iba na časť čreva , črevná sprcha / colon wash /, pôsobí elegantne na celé hrubé črevo , ktoré má plochu až úctyhodných 100 m2.

Výhody hydrokoloterapie

Medzi výhody hydroterapie hrubého čreva určite patrí získavanie hrubého čreva v pravidelných podmienkach, teda dokonale čisté. To vedie k rovnováhe bakteriálnej flóry, ako aj k stimulácii peristaltiky . Riediaci účinok vody, ktorá sa zavádza do organizmu a stimulácie, ktorá sa vytvára, umožňuje črevám, aby sa dôkladne očistili a reaktivovali svoje vitálne funkcie . Zavedenie kyslíka cez vodu navyše zabezpečuje pre telo platnú výživuAle nielen.

Ako detoxikačná terapia, subjekt dostane zníženie kožných porúch a zvýšenie energetickej hladiny a vitality. Celé telo je ovplyvnené zvýšením vitálnych funkcií.

Najmä jedinci postihnutí meteorizmom, chronickou hnačkou, atóniou hrubého čreva, podráždením hrubého čreva, divertikulózou, Cronovou chorobou, ureterálnymi kameňmi, intestinálnou dysbiózou, parazitárnymi infekciami, črevnou mykózou, rektálnym atóniom a opakovanými chronickými infekčnými chorobami vulvovo-vaginálneho traktu.

Hydro-terapia má okrem veľkých výhod aj kontraindikácie . Je potrebné sa vyhnúť v prípadoch krvácania, tehotenstva, nádorov, zlyhania srdca, hemoroidov a zápalu.

Aký je účinok črevnej sprchy ?

Črevná sprcha účinným spôsobom o d s t r a ň u j e zo stien č r e v a nahromadenú, stagnujúcu stolicu a hnilobné produkty. Rozpúšťajúce účinky vody spôsobia , že črevo začína pracovať a samočinne obnovuje svoju činnosť . Samotný priebeh očisty nie je bolestivý , naopak je veľmi príjemný . Procedúra je vhodná aj pre deti a starých ľudí. Môžu ju bez obáv p o d s t ú p i ť aj ľ u d i a t r p i a c i  na hemoroidy , ako aj pacienti , ktorí chodia na chemoterapiu. Črevná sprcha tak ako vo vyspelých krajinách by sa mala stať bežnou súčasťou nášho života , teda súčasťou zdravého životného štýlu. Je určená nielen tým ktorí chcú schudnúť, mať peknú pleť , ale najmä tým čo chcú byť dlho zdraví . Navyše ,, v y č i s t e n í m č r e v a ,, sa znižuje riziko nádorových ochorení ! Je to súčasť prevencie rakoviny konečníka a hrubého čreva.

Nevhodné pri ...
Akútnom ochorení črevného traktu, krvácaní z čriev, menštruácii, zápale slepého čreva, Crohnovej chorobe.

Priebeh terapie ...

Črevná sprcha nespôsobuje žiadne bolesti, alebo kŕče a je vnímaná ako príjemná a pohodlná procedúra. Klient leží pokojne na lôžku .Trubičkou z umelej hmoty /jednorázový sterilný set/ priteká voda telesnej teploty do konečníka. Voda a uvoľnený črevný obsah je vedený odtokovou hadicou v uzavretom systéme. Terapeut môže jemnou masážou brucha podporiť črevnú peristaltiku, črevo znovu začne pracovať a samočinne posúva nahromadený a stagnujúci črevný obsah. Celá procedúra trvá približne hodinu z toho samotná črevná sprcha asi 30 minút. Uzavretý systém bráni vzniku zápachu.

Črevná sprcha sa vykonáva na prístroji: Colon hydromat
Procedúra sa dá opakovať 4x vždy v týždňových intervaloch.
Lekári odporúčajú absolvovať aspoň jedenkrát za pol rok jednu kúru. (4x procedúra)